در حال بارگذاری ...
سه‌شنبه 5 مرداد 1400
 • منشور اخلاقی وپوششی آموزشکده فنی دختران اصفهان

  تحقق رسالت دانشگاه در تربیت متخصصین متعهد و آگاه مبتنی بر حفظ جایگاه علمی و حریم ارزش های اخلاقی و فرهنگی آن است. لذا برای دستیابی به این هدف اقتضا می کند که ضوابط ومقررات زیر از سوی تمامی آحاد دانشگاهی رعایت شود.

   تحقق رسالت دانشگاه در تربیت متخصصین متعهد و آگاه مبتنی بر حفظ جایگاه علمی و حریم ارزش های اخلاقی و فرهنگی آن است. لذا برای دستیابی به این هدف اقتضا می کند که ضوابط ومقررات زیر از سوی تمامی آحاد دانشگاهی رعایت شود.

   

  ضوابط رفتاری :

  1 - ارتباط ومعاشرت دانشجویان با کلیه دانشگاهیان ( اعم از اساتید ، دیگر دانشجویان و کارمندان) باید همواره با رعایت ادب ، فروتنی ، اخلاق وآداب اسلامی همراه باشد .

  2 -  دانشجویان باید به موقع و قبل از استاد در کلاس های آموزشی حاضر بوده و از هر گونه تاخیر در ورود وهمچنین خروج زودتر از پایان کلاس (بدون هماهنگی با مسئولین مربوطه ) اکیدا پرهیز نمایند .

  3 – نحوه حضور در کلاس های درس ( نحوه سخن گفتن ، نشستن و..) باید متناسب با یک فرد دانشگاهی ، موقر و مودبانه باشد.

  4 – خوردن ، آشامیدن ، جویدن آدامس و استفاده از تلفن همراه در کلاسهای درسی اکیدا ممنوع می با شد.

  5 - همراه داشتن کارت دانشجویی در زمان حضور در دانشگاه وارائه آن به مسئولین درموقع نیاز، الزامی است.

  6 – رعایت نظافت محیط آموزشکده (اعم از کلاس ها ،کارگاه ها وراهروها) و رعایت سکوت و نظم در ساعات کلاسی یا زمان استراحت الزامی است.

  7 –کامل نبودن حجاب در کارگاه ها، کلاس ها ومحوطه دانشگاه اکیدا ممنوع بوده وبا دانشجوی خاطی طبق آیین نامه انضباطی برخورد خواهد شد.

  8 – استفاده صحیح از بیت المال و وسایل آموزشکده (تابلوها، صندلی ها، وسایل کارگاه ها و...) الزامی بوده و در صورت خسارت رساندن به اموال، با دانشجوی خاطی برخورد وهزینه های مربوطه به طور کامل از دانشجو دریافت خواهد شد.

   

  ضوابط پوششی :

  1 – مانتوها باید ساد ه، تمیز،  بدون مدل، دارای گشادی متعارف و کاملا آزاد  و دارای آستین بلند تا مچ دست باشد. لازم است بلندی مانتو حتما تا زیر زانو برسد. استفاده از مانتوهای چاک دار، بدون دکمه، زیپ دار، مدل دار ودارای کمربندهای  تزئینی ممنوع می باشد.

  2– بلندی مقنعه باید به گونه ای باشد که موی سر را (چه از جلوی سر وچه از پشت سر) کاملا بپوشاند (سایز 85 به بالا). همچنین گشادی مقنعه باید به اندازه ای باشد که بیش از یک انگشت زیر چانه قرار نگیرد. استفاده از مقنعه های مدل دار و گره ای که باعث نمایان شدن گلو وگردن می شود ممنوع است.

  3 – قد شلوار باید تا روی مچ پا برسد. همچنین گشادی شلوار باید به صورتی باشد که کاملا آزاد باشد. پوشیدن شلوارهای چسبان و مدل دار اکیدا ممنوع است .

  4 – جوراب باید ضخیم وبلند بوده و از پوشیدن جوراب های مچی و کوتاه پرهیز شود .

  5 -  استفاده از گل سر و تل هایی که از زیر مقنعه نمایان باشد ممنوع است .

  6 – پوشیدن کفش های صدا دار با پاشنه بیش از 5 سانتیمتر، رنگ های زننده، پوتین های ساق بلند، صندل و دمپایی ممنوع است .

  7 – استفاده از هرگونه آرایش و زیور آلات ممنوع بوده و ناخن ها باید کوتاه، بدون لاک، رنگ ناخن، ناخن مصنوعی و.. باشد .

  8 – رنگ های مجاز برای لباس، کیف و کفش عبارتند از قهوه ای ، طوسی تیره، سورمه ای و مشکی

   

   

  با توجه به قداست علم ،اخلاق ، محیط های آموزشی - پژوهشی و ضرورت دفاع و حراست از حقوق عمومی دانشجویان، دانشجو مکلف و موظف است در طول زمان تحصیل در هر محیط، اعم از دانشگاه و خارج از دانشگاه از ارتکاب هر عمل که خلاف شئون و حیثیات دانشجو باشد خودداری کند. در صورت عدم رعایت قوانین فوق الذکر با دانشجوی خاطی طبق ضوابط و مقررات درج شده در آیین نامه انضباطی برخورد خواهد شد.

                                                                                               با آرزوی سربلندی و پیشرفت روز افزون شما

                                                                                                                                     آموزشکده فنی دختران اصفهان         

  نظرات کاربران

 • منشور اخلاقی